בלוג

מנהיגות אותנטית

שתפו את המאמר

זהו את סגנון המנהיגות שלכם ותהיו אתם

העידן בו כל מי שצועק צודק וכל הטובים הולכים לטייס הסתיים. כיום, סגנונות מנהיגות מגוונים זוכים להכרה. עם זאת, אנשים רבים, בהם בעלי פוטנציאל ורצון להיות מנהיגים, עדיין חושבים שמנהיגות תלויה במגדר, בסוג האישיות או בסגנון התקשורת.

המנהיגות האותנטית מושתתת על שקיפות, אמינות, מיקוד במטרות ומסירות לארגון ולאנשים שעובדים בו. בהחלט תכונות רצויות לכל עובד בארגון ותכונות מנהיגות מוערכות.

מנהיגים אותנטיים צומחים לאורך זמן בארגונים ומתקדמים בזכות המסירות שלהם. יש להם תשוקה להשיג מטרות והם מאמצים את מטרות הארגון כמטרות אישיות. המנהיגים האותנטיים אמפתיים  ויוצרים קשרים בינאישיים המושתתים על כנות ואמון.

מצד שני, יתכן שהם גם שקופים, ממעטים להתקהל בפינת הקפה ולקדם את עצמם כי הדבר נתפס על ידם כמיותר, לא אותנטי ונוגד את המטרה הראשית שלהם: לעבוד ולתרום להשגת מטרות הארגון. לכן, מבחינה אסטרטגית, רצוי לזהות את העובדים בעלי המאפיינים של מנהיגות אותנטית ולטפח אותם כמנהיגים בארגון.

במהלך עבודתם, מנהיגים אותנטיים רוכשים כלים וידע ומשכללים תהליכים בתחום בו הם עוסקים. הם בעלי מודעות עצמית גבוהה, יודעים לתמרן בין אינטרסים וכוחות שונים ויוצרים איזון. באמצעות שקיפות והוגנות, הם יוצרים מרחב פורה להשתתפות פעילה של כל העובדים בתהליכי קבלת החלטות.  

בכל ארגון יש את האנשים שאפשר להגדיר כ"אותנטיים". הם חרוצים, אמינים, משקיעים ומקבלים על עצמם ברצון פרוייקטים. אפשר לומר בפשטות: מה שאנחנו רואים – זה מה שיש בהם. צאו וחפשו אותם.

עוד מאותה קטגוריה

דילוג לתוכן